
Відкриваючи кафе або ресторан в тематичному українському стилі, власник завжди роздумує про те як лаконічно та правильно сумістити ідейну концепцію закладу з правильним дизайном інтер’єру. Створити заклад оригінальним, цікавим і не таким як у всіх.
В даному випадку поговоримо про варіанти розміщення людей у залі. Як варіант різноманітні лави, стільці (дивани думаю з українського старовинного інтер’єру виключимо). Дані пристрої для сидіння виготовляються з різних матеріалів величезною кількістю фірм які займаються деревообробкою. Максимум на що може розраховувати власник ресторану чи кафе це якісні та надійні вироби з дерева які будуть за зовнішнім виглядом зроблені «під старовину». Ціни на такі вироби не вирізняються дешевизною – вартість дерева, робіт та розхідних матеріалів не дає можливості зробити їх дешевими. Поряд з тим ці речі не несуть тої так необхідної в закладах такого плану автентичності. Не пронизують його духом справжнього українського побуту. І саме основне зовсім не в’яжуться з іншими елементами декору які цілком можливо є автентичними (глиняними глечиками, прялками, колесами від возів, вишиванками, тощо).
Одним з варіантів вирішення даних проблем може бути введення в якості пристрою для сидіння старовинного бамбетелю. Бамбетель (з німецького. Bankbettel) — лава-ліжко, яка розсувається для спання та складається для сидіння. У 19 ст. та на початку 20 ст. на Західноукраїнських землях в розкладену лаву клали сінник, і на ній спали, водночас часто виконувала функцію скрині. Кришкою на день закривали висувну шухляду-лежак, вимощену соломою. З’явилася така лавка-ліжко в західно-українських селах в останні роки австрійського панування. Вночі бомбетель слугував для спання, а вдень міг бути легко використаний для того, щоб посадити усіх гостей за святковим столом в гостинній українській хаті.
На даний час предмет майже повністю зник з реального повсякденного користування. Бомбетель виготовлявся з хорошого добротного дерева, майстрами які в той час робили речі які мали служити довгі-довгі роки. На лаві комфортно розміститься 3-4особи або більше – в залежності від габаритної довжини (а довжина деколи сягала 5-6метрів). Габаритні розміри будуть добре підходити у співвідношенні до столів оптимальної висоти та ширини. Кожен з таких предметів можна оздобити різноманітними національними візерунками, різьбою, та надати відповідно до навколишнього простору колір. На бамбетлі можна розмістити подушки які створять атмосферу затишку та комфорту для клієнтів.
В сучасному інтерьері старовинний бамбетель далеко не буде виглядати прибульцем з космосу. Фантазійно задекорований та оздоблений яскравими якісними матеріалами, предмет внесе ізюминку та порадує зручністю та практичністю. Попити кави та поїсти «на бамбетлі» захочуть як студенти так і досить заможна публіка яка зацінить ідею та запам’ятає Ваш заклад!
Leave a Reply